Elurikas lineaarpark ja roheline liikumisruum nii tolmeldajatele kui inimestele
Putukaväila Paavli ja Pelguranna lineaarpark valmib 2025. aasta suve lõpuks!
Alanud on Putukaväila Paavli ja Pelguranna ruumilõikude ehitus. Detsembris hoogne ehitustegevus külmade ilmade tõttu katkes. Ehitamine jätkub 15. aprillil. Kui kõik läheb plaanipäraselt, valmib uus lineaarpark saabuva suve lõpuks ja see avatakse varasügisel.
Putukaväila ehitamine kujunes oodatust mahukamaks. Välja vahetamist vajas väga vana magistraal-gaasitrass, mis paraku tõi kaasa palju ulatuslikumad pinnasetööd, kui oleksime soovinud. Eelmisel aastal valmisid ka muud tehnovõrgud, teede aluskonstruktsioonid ja väikevormide vundamendid; samuti loodusega arvestav valgustus. Kevadsuvel hakkab ehitaja rajama mängu- ja spordiväljakuid, katendeid ja taastama haljastust.
Mida Putukaväilal tulevikus teha saab? Eelkõige on Putukaväil roheline liikumisruum nii loomadele kui inimestele. Siia rajatakse rattatee ja rahulikud kulgemisteed. Tekivad uued vabaaja tegevusalad: mängu-, spordi- ja koerteväljakud ning istumis- ja piknikukohad. Niidu taastamiseks külvatakse nurmenuku, angervaksa ja põdrakanepi koosluseid. Putukaväila ehitusprojektiga saab täpsemalt tutvuda SIIN. Jooksva info postitame ka instagrami kontole putukavail.
Putukaväila ehitab Tallinna Teede Aktsiaselts. Projekti juhib ja rahastabTallinna linn.

„Roo“
Autorid: Triin Vallner, Ko Ai
„Roo“ koosneb kolmest järjestikusest installatsioonist Putukaväilal, mille ühiseks keeleks on nende loomiseks kasutatav materjal — pilliroog. „Roo+mäng“, „Roo+sumin“ ja „Roo+paus“ korduvad oma üldise vormi poolest, ent rakendavad sama ehitusmaterjali erinevatel viisidel. „Roo“ pakub vaheldusrikast ruumikogemust inimkülastajatele ning elupaika putukatele.
Materjal: pilliroog








Žürii tagasiside
„Roo“ puhul hindas žürii kavandi suurepärast sobitumist Putukaväila kontseptsiooniga, olles lisaks inimestele suunatud ka putukatele. Traditsiooniline materjalikäsitlus ja minimalistlik vorm mõjuvad atraktiivselt. Kolme installatsiooni kavandamine on nutikas viis Putukaväila erinevate ruumiosade ühtseks sidumisel. Lisaks tõi žürii välja kavandi väga professionaalse graafilise esitluse.
Tutvu kavandiga SIIN.
Teejuhised ja ligipääsetavus
Asukohad (3): Mustjõe külaplatsil, Kõrgepinge tänava Ehitajate tee poolses osas, Putukaväila ja Tihniku ristumiskohas
„Roo+mäng"
Rattaga või jala lähim aadress Kõrgepinge tn 9 või Tarna tn 4
Ühistranspordiga peatus „Mustjõe“, bussid 21, 21B, 22, 41, 41B, 42, 43. Bussipeatusest jalutada mööda Paldiski maanteed ning keerata Mustjõe tänava kaudu Putukaväilale, jätkata otse kuni Mustjõe külaplatsini (450 m).
Installatsioon on ratastooliga ligipääsetav.
„Roo+sumin"
Rattaga või jala lähim aadress Kadaka tee 52E
Ühistranspordiga peatus „Autobussikoondis“, bussid 10, 12, 13, 16, 26, 26A, 27, 28, 37, 45, 61, 64. Bussipeatusest jätkata mööda Ehitajate teed ja keerata Kadaka Ärimaja juurest Putukaväilale, jätkata kuni „Roo+suminani" (550 m).
Putukaväilalt installatsioonini jõudmiseks tuleb läbida installatsiooni osaks olevad astmed (10 tk). Installatsioon ei ole ratastooliga ligipääsetav.
„Roo+Paus"
Rattaga või jala lähim aadress Kalda tn 9
Ühistranspordiga peatus „Kalda“, bussid 10, 20, 20A. Jätkata mööda Kadaka puiesteed Tähetorni suunas, keerata vasakule Putukaväilale ja jätkata „Roo+pausini“ Tihniku ristil (400 m).
Installatsioon on ratastooliga ligipääsetav.